Produktai

Čia aprašysiu retesnius low-carb produktus, kuriuos sunku rasti Lietuvoje. Gal kada nors ir ten jų atsiras. Beje, kai kurie jau atsirado. Sužinokite skaitydami toliau.

SUKRINAS (rudas)

Sukrinas (eritritolis) yra natūralus saldiklis gaunamas iš kriaušių, melionų bei grybų. Sukrinas neturi kalorijų ir nepakelia gliukozės lygio kraujyje. Sukrinas yra žymimas kaip angliavandenis, bet organizme nėra naudojamas kaip energija ir yra pašalinamas iš organizmo neįsisavintas per šlapimą. Eritritolis jau seniai naudojamas Japonijoje ir JAV, o Norvegijoje bei Europos Sąjungoje jį buvo leista vartoti po nuodugnių tyrimų 2006 metais. Sukrino skonis yra toks pat kaip cukraus, bet saldumo lygmuo yra 75 proc. įprastinio cukraus. Taigi jis ne toks saldus. Miltelinis Sukrinas yra Sukrinas sumaltas į pudrą, kuris geriau tirpsta vandenyje.
Sukriną galima vartoti saldinant košes, miuslius, uogas, desertus, pyragus, uogienę, arbatą ir kavą.
Rudas Sukrinas turi ne 0, bet 8 kalorijas šimte gramų. Plačiau apie Sukriną čia.

Kaina: 500 g -  8.26 EUR (75 NOK) 

PS Kadangi siuntimas iš užsienio brangus, (Sukrinas 8 eurai, o siuntimas 17 eurų), rekomenduočiau kreiptis į Sukrin LT Alternatyva Cukrui (toks jų FB puslapis). Kiti kontaktai tokie:


https://sukringold.wixsite.com/sukrinlt
Adresas: Maironio g. 32, Prienai 59153. Lina. 

SUKRINAS (baltas)


Savybės tokios pačios kaip ir rudojo Sukrino, bet kalorijų mažiau, tik 0.
Kaina: 500 g - 8.26 EUR (75 NOK) (plius siuntimas)

SUKRINAS (miltelinis) STEVIJA

Puiki naujiena Lietuvos sugar free vartotojams. Praduotuvėje IKI buvo pastebėtas štai toks Stevia saldiklių mišinys susidedantis pagrinde iš eritriolio. To paties, kuris sudaro danišką Sukriną. Valio, galima sakyti Sukrinas atkeliavo ir į Lietuvą!


PSYLLIUM 

Psyllium (arba Fiber Husk)  yra pluoštiniai milteliai gaunami iš vienmečio Indijoje ir Pakistane auginamo augalo vadinamo Ovalinis gyslotis (Plantago ovata) arba Balkšvasis gyslotis. Kaip rašoma Karlo Lagerfeldo knygoje 3Dieta (2004) 'Balkšvųjų gysločių sėklų luobelė padidina fekalinę masę, pakeičia jos sudėtį, ji tampa vandenį sugeriančia žele.' Gysločio sėklų luobelėse yra daug vandenyje tirpstančių skaidulų, kurios sugeria į save skysčius ir brinksta. Tai žarnyno šluota.
Su Psyllium produktai tampa sultingesni, o maistas yra virškinamas lengviau.

Naudojimas: Psylliumo sėklų luobelės yra tinkamos surišti tešlą bei tinka kepimui. Labai tinka kepant blynus be miltų, plakant vaisių kokteilius.  Luobelės naudojamos nedideliais kiekiais, dažniausiai 1-2 valg. šaukštai vienam duonos kepalui. 1 - 1.5 valg. š. 500 ml skysčio.

Norvegijoje Psyllium galima įsigyti maisto prekių parduotuvių skyriuose kur pardavinėjami produktai be glitimo.
Lietuvoje galima jo rasti kai kuriose vaistinėse ir interneto parduotuvėje, pvz., http://www.tikraibe.lt/katalogas/maisto-papildai

Kaina (kainos kaip parduotuvėse Rimi, Meny):

100 g - 5,67 EUR (49,90 NOK) (Gamintojas Lindroos Danija) .
300 g -  8,86 EUR (77,90 NOK) (Gamintojas Lindroos Danija) 
200 g -  4,97 EUR (42, 90 NOK) (Gamintojas Finax (Švedija))SALDŽIOSIOS CERATONIJOS LIPAI 


Saldžiosios Ceratonijos Lipai - (angl. Locust Bean Gum, LBG) gaunami iš saldžiavaisio pupmedžio, kuris auga Mažojioje Azijoje ir Viduržemio jūros salose.
Biblijoje rašoma, kad šio augalo sėklomis dykumoje maitinosi Jonas Krikštytojas.
Šie lipai yra neutralaus skonio ir gali būti naudojami kaip tirštiklis padažams ir sriubai.
Naudojimas: Lipai gerai tinka tirštinti padažams, sriuboms, košei bei kepiniams.
FIBERFIN 


Fiberfin - tai smulkaus malimo skaidulomis turtingi miltai susidedantys iš kukurūzų krakmolo gauto iš specialios Australijoje auginamos kukurūzų rūšies. Rusijos low carb puslapyje lchf.ru šį produktą jie tiesiog vadina krakmolu. Tai ypatingas krakmolas. Šiuose miltuose yra 60 % krakmolo, kuris yra atsparus, arba kitaip tariant, yra neabsorbuojamas organizmo, o tai reiškia, kad jis organizme nevirsta cukrumi kaip įprastas krakmolas. Šie miltai  organizmą veikia taip pat kaip ir maistinės skaidulos, t.y. sureguliuoja žarnyno veiklą, cukraus lygį kraujyje bei užtikrina greitą ir švelnų maisto medžiagų slinkimą žarnynu.
Naudojimas: Fiberfin yra naudojamas kepant duoną, duonos trapučius, blynus, vaflius, keksiukus, ir pyragus.
Kur rasti: Sveiko maisto parduotuvėse Norvegijoje, arba www.funksjonellmat.no O Lietuvoje jeigu įkyriai teirausitės galbūt užsakys partiją, juk rinka Lietuvoje yra labai išsivysčiusi, o prekių gausybė.


POFIBER

Pofiber (Potato fiber) yra gaunamas iš bulvių. Tai natūralus produktas be glitimo turintis 70% dietinių maistinių skaidulų. Iš 100 kg bulvių yra išgaunamas 1 kg bulvių skaidulų. Kepiniai su šiuo produktu  ilgiau išlieka švieži ir turi natūralų skonį. Šaukštas pofiberio į patiekalą praturtiną jį papildomomis natūraliomis skaidulomis, kurios labai pagerina virškinimą ir suriša daug skysčio.
Pofiber yra neutralaus skonio, kvapo ir spalvos. 
Naudojimas: Galima naudoti visokiuose kepiniuose, tinka paniravimui.

Kaina:  125 g - 2,75 EUR


FIBREX

Fibrex yra maistinės skaidulos gaunamas iš cukrinių runkelių. Fibrex yra be glitimo ir turi  9% baltymų.
Šios skaidulos sugeria drėgmę ir padidina maisto tūrį. Kepiniai su Fibrex tampa sultingesni ir geriau išsilaiko.  
Naudojamas kepiniuose, kurie tampa sultingesni dėl skaidulų savybės sugerti į save skystį.
Galima nusipirkti sveiko maisto parduotuvėse, paprastoj maisto prekių parduotuvėje Coop arba interneto parduotuvėje www.funksjonellmat.no arba www.allergimat.no

Komentarai

  1. Sveiki, ieškojau,ką iš Jūsų išvardintų dalykų galima rasti Lietuvoje.Radau va tokį Pofiber :
    https://www.eurovaistine.lt/semper-dziovintu-bulviu-miltai-be-glitimo-125-g?ch=510b24acf90b9c34de40381f88db28c1

    AtsakytiPanaikinti
  2. www.stevia.lt galite išsirinkti iš stevijos produktu :)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą